December 1, 2008

hala yerindeydi.."sen öyle olsan ne olur,olmasan ne olur?"dedim kıza.kız sinirli bir biçimde "yürü lan"dedi.korktum baya.belli etmeden kaçtım ordan.arkama döndüğümde kız beni arıyordu masa altlarında.
ilk geçen taksiyi durdurup içine atladım."öndeki arabayı takip et!"dedim yaşlı sürücüye.adam şaşkın şaşkın "hangisi?"dedi."farketmez,istediğini."dedim.gazladı.
biraz ilerleyip sola saptı sonrada sağa.kafamı aradan uzatıp yola baktığımda araba olmadığını farkettim."hangi arabayı takip ediyorsunuz bayım?"dedim.meraklanmıştım.böbreklerimi seviyordum.
"kaybettim"dedi üzgün bir biçimde.salak şey."sağa çek!"
biraz yürüdükten sonra bir dal parçasına bastım.sokağın o sessizliği anında kırıldı.uyandım.kafeye dönmeye karar verdim.bir kaç sokak uzaklıklaydım o kızdan.geri döndüğümde sigarasını söndürüyordu.hala ordaydı.
"tuvalette sıra mı vardı?"dedi kalın bir ses tonuyla.bir yudum aldı suyundan ve bana baktı."muhtamelen"dedim ve karşısına oturdum."bir taksiye atlayıp gidiceğini düşünmüştüm"dedi karşımda oturan kız."bende"dedim."yapsaydın öyleyse"dedi hala karşımda oturan kız."içkimi bitirmediğimi hatırladım"dedim sırıtarak.sinirlice ayağa kalkıp bardağı eline aldı..
büyük bir ağrıyla uyandım.karşımda oturan o kız şimdi yanımdaydı.kalkıp bir bardak kahve yaptım ve olanları hatırlamaya çalıştım.neyse ki böbreklerim hala yerindeydi.kahveden yoğun bir yudum aldım.

i drink milk every day